Luleå Discgolfförening

 
 


Styrelsen
Verksamhetsidé
Mötesprotokoll
Bli medlem
GDPR Personuppgifter
Tack till
Kalender
Vi tar swish

 
Swish-nummer:
123 651 18 69
 

Styrelsen 2018

Vi är en ideell förening och bildades 2004-08-22 hemma hos Kjell Söderholm. Föreningen ansluten till RF via medlemskap i Svenska Frisbeesportförbundet.
Ordförande:
Jim Anderssonjim@luleadiscgolf.se
070-6281313
Sekreterare:Leif Petterssonleif@luleadiscgolf.se
073-0949073
Kassör:Dan Bohlinkassor@luleadiscgolf.se
dan@luleadiscgolf.se
070-3038977
Vice ordförande:Kjell Söderholmkjell@luleadiscgolf.se
Ledamot:Jan Krantzjan@luleadiscgolf.se
Ledamot:Henrik Österberghenrik@luleadiscgolf.se

1:a Suppleant:Anton Moss-anton@luleadiscgolf.se
2:a Suppleant:Casper Anderssoncasper@luleadiscgolf.se
Valberedning, Ordf:Tom Anderssontom@luleadiscgolf.se
Valberedning, Ledamot:Erik Lovénerik@luleadiscgolf.se
Revisor:Johan K Rönnbergjohan@luleadiscgolf.se
Revisor Suppleant:Erik Lovénerik@luleadiscgolf.se
Webansvarig:Simon Almqvist073-0831768
simon@luleadiscgolf.se